Kolejne kontrole przewozu osób

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie we współdziałaniu ze stołecznymi policjantami po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolne w ramach wspólnej akcji ukierunkowanej na kierowców świadczących usługi przewozu osób.

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Działań Kontrolnych i Weryfikacyjnych z Placówki Straży Granicznej w Warszawie skontrolowano 8 cudzoziemców, obywatela Albanii, Indii, Białorusi, Turcji, Turkmenistanu oraz trzech Gruzinów.

W wyniku kontroli zatrzymano 34-letniego Gruzina, który do kontroli okazał podrobione na wzór oryginalnego gruzińskie prawo jazdy. Mężczyzna do Polski przyjechał dwa lata temu i od tamtej pory przebywał w naszym kraju legalnie. Fałszywe „prawko” zakupił w Gruzji za 50 dolarów, chcąc szybko i łatwo pozyskać dokument umożliwiający mu zarobkowanie w Polsce w charakterze kierowcy.

Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie przygotowawcze, przedstawiając mu zarzut posłużenia się przed funkcjonariuszami Straży Granicznej podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem w postaci gruzińskiego prawa jazdy, tj. o czyn z art. 270 § 1 kk. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego przy udziale tłumacza języka gruzińskiego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu składając w swojej sprawie wyjaśnienia. Na podstawie art. 335 § 1 kpk. Gruzin poddał się dobrowolnie karze grzywny, przepadek zatrzymanego dokumentu oraz poniesienie kosztów postępowania.

Po zakończeniu czynności cudzoziemiec został zwolniony.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.