Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policyjna grupa SPEED eliminuje tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był właśnie kierowca bmw. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 68 km/h na obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci z grupy SPEED, którzy dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu ciechanowskiego w miniony piątek (17 marca br.) w miejscowości Opinogóra Górna zatrzymali 39-letniego kierowcę bmw, który przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym o 68 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 39-letni mieszkaniec powiatu płońskiego otrzymał mandat w wysokości 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować życie swoje oraz innych!

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.