Zatrzymani kolejni poszukiwani

W ręce przysuskich kryminalnych wpadli mężczyźni, którzy byli poszukiwani na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia. Poszukiwani (30, 37 i 42 lat) najbliższe miesiące spędzą w więzieniu. W ostatnich dniach to kolejne tego typu zatrzymania, pokazujące skuteczność przysuskich policjantów.

Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartek na terenie miasta. Na podstawie posiadanych informacji i ustaleń, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Tego samego dnia mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Dzień później, w piątek, kryminalni uzyskali informację, że na terenie gminy Gielniów przebywa poszukiwany 37-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego w Radomiu, gdzie najbliższy 1 rok i 4 miesiące spędzi na jego terenie.

Odpowiedzialności nie uniknie również mężczyzna, zatrzymany tego samego dnia przez przysuskich funkcjonariuszy w Przysusze. Zatrzymany 30-latek poszukiwany był listem gończym, który wydał Sąd Rejonowy w Kielcach, celem odbycia kary w wymiarze roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci przypominają także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.