Kolejny nietrzeźwy sternik

Pułtuscy dzielnicowi pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, pułtuska policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po Narwi. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę (22.07) w Strzyżach policjanci patrolując szlak żeglugowy zatrzymali do kontroli 50-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które kodeks przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W tym sezonie to już kolejny taki przypadek.

Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga – jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa. Apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

Autor: st.sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.