Poważny wypadek w Strzyżach na DK61

Pułtuscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego niebezpiecznego zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Strzyże. Jedna osoba została poszkodowana. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze.

W piątek około godz. 14.30 w miejscowości Strzyże, doszło do zderzenia trzech osobówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36- letni kierowca audi nie zachował odpowiedniej odległości miedzy pojazdami i uderzył w tył dacii, która następnie uderzyła w jadący przed nim volkswagen. W wyniku uderzenia obrażeń ciała doznała 20-letnia kierująca dacią, która została przewieziona do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają pułtuscy policjanci.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Statystycznie do największej liczby wypadków dochodzi podczas pięknej słonecznej pogody. Dobre warunki drogowe często powodują rozproszenie uwagi kierowców i przeświadczenie, że w tak idealnej aurze nic nie może się wydarzyć. Aby podróżować bezpiecznie należy przede wszystkim przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania. Pośpiech podczas podróży nie jest dobrym doradcą i może przynieść tragiczne w skutkach zdarzenia.

Autor:sierż Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.