Kolejny oszust podający się za policjanta w areszcie

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali na gorącym uczynku 18-letniego mężczyznę, który odebrał gotówkę w kwocie 36 000 złotych wykorzystując legendę ,,na policjanta”

Kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali w ostatnim czasie mężczyznę, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Szeroko zakrojone działania i obserwacja doprowadziły policjantów pod jeden z bloków w Ursusie. Z informacji które pozyskali wynikało, że to właśnie tam miało dojść do wyłudzenia znacznej ilości pieniędzy. Kryminalni po rozpoznaniu terenu ustawili się w dogodnych dla siebie miejscach i cierpliwie obserwowali rozwój wydarzeń.

Długo czekać nie musieli, chwilę po godzinie 16:00 na trawnik spadła foliowa siatka do której podbiegł młody mężczyzna, chwycił paczkę i od razu zaczął uciekać. Policjanci natychmiast przystąpili do pościgu. Mężczyzna nie miał szans na ucieczkę. Gdy zorientował się w jakiej jest sytuacji, odrzucił paczkę. Niemal natychmiast został obezwładniony. Kryminalni przewieźli 18-latka na Komendę Rejonową Policji Warszawa III, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszał zarzut związany z oszustwem.

Dzięki pracy operacyjnej i zebranemu materiałowi dowodowemu Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota i orzekł wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy. To kolejny sukces Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w zwalczaniu przestępstw z wykorzystaniem metody „legendy – na policjanta”. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota

st. post. Rafał Wieczorek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.