niedziela, 28 listopada 2021

Kolekcjoner rozkładów jazdy

Żoliborscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę, który na ul. Bohomolca zdemolował przystanek autobusowy. 18-latek wyrwał z wiaty przystankowej tablicę z rozkładem jazdy, powodując straty sięgające ponad 500 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 23.00 policjanci z Żoliborza otrzymali informację od przypadkowej osoby, o demolowanym przystanku na ul. Bohomolca. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie stwierdzili uszkodzoną wiatę przystankową i wyrwaną tablicę z rozkładem jazdy. W niedalekiej odległości od przystanku mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. 18-latek miał przy sobie 7 rozkładów jazdy. Na pytanie policjantów po co mu te rozkłady, odpowiedział, że je kolekcjonuje.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 18-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za uszkodzenie mienia o wartości ponad 500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska


Zobacz również