Kontrole autobusów miejskich w Radomiu

Nadmiernie zużyte ogumienie i wycieki oleju – to usterki stwierdzone w trzech z szesnastu skontrolowanych autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej na terenie Radomia. Sprawdzali przede wszystkim stan techniczny pojazdów i wymagane wyposażenie oraz trzeźwość i uprawnienia kierowców.

Podczas działań skontrolowano 16 autobusów i zatrzymano 3 dowody rejestracyjne. W jednym z pojazdów opony na tylnej osi miały nadmiernie zużyty bieżnik. W dwóch innych autobusach stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. Przewoźnicy będą musieli naprawić usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu.

Kontrole autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej są prowadzone cyklicznie przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Realizowane są również wzmożone działania kontrolne w tym zakresie. Inspektorzy reagują też na sygnały napływające od pasażerów, którzy są zaniepokojeni stanem technicznym wskazanych pojazdów. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.