Pierwszy pozostawiony bagaż bez opieki na lotnisku w Radomiu

Każdy pozostawiony bez nadzoru bagaż traktowany jest, jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Oznacza to konieczność wprowadzenia odpowiednich procedur. W pierwszej kolejności przez lotniskową rozgłośnię przywoływany jest właściciel bagażu. Jeśli się nie zgłosi, zabezpiecza się miejsce, w którym znajduje się podejrzana walizka, czyli wyznacza się strefę bezpieczeństwa, a z rejonu zagrożenia ewakuuje się osoby postronne. Następnie funkcjonariusze-pirotechnicy przeprowadzają rozpoznanie.

Taki scenariusz miał wczoraj miejsce w Radomiu, gdzie na hali ogólnodostępnej podróżna pozostawiła walizkę bez opieki. Podczas kontroli manualnej w bagażu nie ujawniono materiałów lub urządzeń wybuchowych oraz innych niebezpiecznych substancji. Bagaż został przekazany do biura rzeczy znalezionych Lotniska Warszawa- Radom, gdzie zgłosiła się po niego właścicielka. Kobieta została ukarana mandatem karnym kredytowanym na kwotę 500 zł w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Podróżni powinni pilnować swoich bagaży i nie pozostawiać ich bez opieki. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów podczas wylotu, a sankcji karnych w postaci mandatu. Dlatego Straż Graniczna apeluje: stój na straży swych bagaży!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.