Kontrole stanu trzeźwości kierujących w Pułtusku i Powiecie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i pułtuscy Dzielnicowi zaplanowali i przeprowadzili w sobotę (2.12) działania „Trzeźwość”. Cykliczne akcje pokazały, że takie wzmożone kontrole są niezbędne i powinny być organizowane częściej, bo eliminują z dróg kierujących po alkoholu. Kolejny raz okazało się, że te działania przynoszą zamierzone efekty – przedwczoraj nie zatrzymano żadnej osoby, która zdecydowałaby się prowadzić pojazd w stanie po użyciu bądź w stanie nietrzeźwości.

Mieszkańcy miasta i powiatu pułtuskiego zdążyli się już przyzwyczaić do policyjnych działań związanych z częstym i niespodziewanym kontrolowaniem stanu trzeźwości kierujących w różnych miejscach i o różnej porze dnia. Te kontrole spotykają się z dużym zrozumieniem i coraz większą aprobatą mieszkańców świadomych tego, że policjanci dbają aby nasze miasto i powiat były bezpieczne i wolne od patologii jaką jest kierowanie po alkoholu. Takie działania są podejmowane nie tylko na terenie Pułtuska, ale także przyległych do miasta gmin, a prowadzone już od kilku lat, spowodowały, że coraz mniej osób decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tak było także podczas tych ostatnich, sobotnich działań, kiedy to wszyscy spośród prawie 150 skontrolowanych kierujących byli trzeźwi. Taki wynik najbardziej satysfakcjonuje policjantów, bo pokazuje, że ta forma prewencji jest skuteczna i przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej.

Dziękujemy za odpowiedzialne i świadome zachowanie na drogach!

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.