Pijany kierowca doprowadził do kolizji drogowej

Policjanci zatrzymali kierowcę renault, który doprowadził do zdarzenia drogowego. 35-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo 35-latkowi grozi do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W miniony czwartek (30.11) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ciechanowie na ulicy Pułtuskiej. Jak wynikało z ustaleń interweniujących funkcjonariuszy, 35-letni obywatel Ukrainy, kierując renault, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim skody. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że 35-letni kierowca renault zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Zaburzenia koncentracji, błędna ocena odległości i szybkości, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.