Kradł sklepowy towar

Płoccy policjanci przedstawili 21-latkowi 9 zarzutów kradzieży towaru sklepowego o łącznej wartości blisko 40 tys. zł. Złodziej kradł pozostawione przed sklepami paczki z dostawy towaru, w jednej z galerii handlowych w Płocku. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników ochrony, a za popełnione kradzieże odpowie w warunkach recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku od początku października pracowali nad sprawą powtarzających się kradzieży paczek pozostawianych przed sklepami, w jednej z galerii handlowych na terenie miasta. Złodziej wchodził do galerii przed otwarciem sklepów i wynosił zapakowany towar, zanim jeszcze trafił na półki i wieszaki. Następnie sprzedawał skradzione rzeczy na miejskim targowisku. Zgromadzony materiał dowodowy oraz zabezpieczony monitoring pozwolił funkcjonariuszom rozpoznać sprawcę. Okazał się nim dobrze znany policjantom 21-letni płocczanin, który niedawno opuścił mury zakładu karnego, gdzie przebywał za podobne przestępstwa.

W środę policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży towaru sklepowego w tej samej galerii handlowej. Tym razem wyczuleni pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku sprawcę, rozpoznanego przez kryminalnych na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna po zatrzymaniu noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał 9 zarzutów kradzieży towaru sklepowego, o łącznej wartości blisko 40 tys. zł, za które odpowie w warunkach recydywy.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.