Kryminalni zabezpieczyli 59 000 sztuk papierosów bez akcyzy

Kryminalni z ochockiej komendy zatrzymali mężczyznę, który schował w swoim samochodzie blisko 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu zatrzymanego znalezionych zostało kolejnych 2650 paczek podrobionych papierosów. 33-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ochockiej komendy pozyskali informację o osobie, która w swoim pojeździe może mieć dużą ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawdzenie tej wiedzy okazało się sukcesem. Podejrzany mężczyzna w swoim samochodzie miał 300 paczek papierosów. W mieszkaniu 33-latka kryminalni znaleźli kolejnych 2650 paczek podrobionych papierosów. Łącznie policjanci zabezpieczyli 59 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Skarb państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić ponad 65 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione czyny. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak