Kradli elektronarzędzia z garaży i busów

Policjanci z płońska zatrzymali 24 i 27-latka, których powiązali ze sprawami kradzieży z włamaniem i kradzieży elektronarzędzi na terenie Płońska oraz gm. Płońsk. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Od początku października do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku wpłynęło kilka zawiadomień o kradzieżach z włamaniem, kradzieżach i usiłowaniach kradzieży, które miały miejsce w Płońsku i na terenie gm. Płońsk. Sprawcy głównie z garaży i samochodów dostawczych kradli pozostawione tam elektronarzędzia, powodując straty w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Płońscy kryminalni od razu zajęli się tymi sprawami i zaczęli zbierać dostępne informacje. Na miejscu każdego zdarzenia policjanci wykonali oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Przesłuchani zostali świadkowie, a także w miejscach, gdzie było to możliwe, zabezpieczony został monitoring. Analiza zgromadzonych materiałów i danych potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy, którzy podejrzewali, że wszystkich przestępstw dokonali dobrze im znani 24 i 27-latek – mieszkańcy pow. płońskiego.

Policjanci ustalili miejsce pobytu obu mężczyzn. Gdy 24-latek zobaczył funkcjonariuszy, próbował przed nimi uciec i schować w mieszkaniu swojej koleżanki. Okazało się, że czekał wcześniej przed blokiem na jednym z płońskich osiedli na osobę, która miała kupić od niego skradzione elektronarzędzia. Kryminalni zatrzymali również drugiego z podejrzewanych mężczyzn – 27-latka.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą elektronarzędzi z garażu w jednej z miejscowości na terenie gm. Płońsk, a wkrótce, po uzupełnieniu materiału dowodowego usłyszą kolejne dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.