poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Kradzieże w drogeriach zakończone zarzutami

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe oraz zabezpieczyli część skradzionych przez niego towarów. Łupem 29-latka były kosmetyki, artykuły chemii gospodarczej oraz drobne AGD o łącznej wartości ponad 3,5 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał cztery zarzuty za popełnione przestępstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży kosmetyków oraz elektrycznych szczoteczek do zębów w jednej z sieci drogerii na terenie dzielnicy. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez zainstalowane w sklepach kamery monitoringu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, na podstawie nagrań, ustalili personalia podejrzewanego oraz pojechali w miejsce, w którym może przebywać. W torbie należącej do mężczyzny, policjanci znaleźli wcześniej skradzione towary. 29-latek został zatrzymany, a ujawniony łup zabezpieczony.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili mu cztery zarzuty kradzieży mienia. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Kamila Szulc


Nasi partnerzy