poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Dzielnicowi pomogli zagubionemu na bagnach

Dzielnicowi z Wawra podczas służby ponadnormatywnej pomogli mężczyźnie, który zagubił się wieczorem, już po zmroku, w lesie na terenie bagiennym. Policjanci odszukali go, pokonali trudno dostępny, gęsto porośnięty drzewami i krzewami grząski obszar. Z uwagi na znajdujące się wokół bagna bardzo ostrożnie wyciągnęli mężczyznę. Dzięki błyskawicznym działaniom funkcjonariuszy 42-latkowi nic się nie stało, nie potrzebował pomocy medycznej i bezpiecznie mógł powrócić do domu.

Dzielnicowi pełniący na terenie Wawra służbę ponadmnormatywną otrzymali informację, że w lesie zagubił się mężczyzna, który nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej i najprawdopodobniej utknął na terenie bagiennym.

Policjanci od razu zareagowali. Zachowując wszystkie środki ostrożności bardzo szybko przemieścili się we wskazany rejon. Był to teren bardzo zadrzewiony, porośnięty gęstą roślinnością, grząski, a wokół rozciągały się bagna. Było już po zmroku. W pewnym momencie funkcjonariusze nawiązali kontakt głosowy z zaginionym. Wspólnie pomogli wydostać się mu w bezpieczne miejsce.

Dzięki tak szybkiej reakcji dzielnicowych 42-latkowi nic się nie stało, nie wymagał pomocy medycznej. Został odprowadzony w bezpieczne miejsce skąd spokojnie mógł powrócić do domu.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy