Ksiądz wykręcał ręce i przyciskał chłopca do ławki

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej 15-letniego chłopca przez księdza, który uczył religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Zajście nagrała jedna z uczennic.

Na nagraniu zarejestrowanym przez uczennice widać jak kapłan przyciska do ławki 15-letniego niepełnosprawnego chłopca i karze mu przeprosić Pana Boga. Następnie zaczął dociskać chłopca do ławki i wykręcać ręce. Po upublicznieniu nagrania przez portal TVN Warszawa, sprawą zajęła się Policja, która zebrany materiał przekazała do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu. Prokuratorzy przesłuchali już dziewczynkę, która nagrała zdarzenie.

Prowadzone jest postępowanie w kierunku artykułu 217 paragraf 1 kodeksu karnego. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu zaznaczyła, że konieczna jest interwencja prokuratora „ze względu na ważny interes społeczny”.

Pilne spotkanie z kapłanem jak i dyrekcją ośrodka zapowiedział biskup Szymon Stułkowski, ordynariusz płocki. Kuria Diecezjalna Płocka w przesłała naszej redakcji oświadczenie – W związku z sytuacją, która miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim, informuję, że biskup płocki niezwłocznie spotka się z księdzem katechetą oraz dyrekcją tej placówki. Chodzi o to, aby sprawę dokładnie wyjaśnić i podjąć odpowiednie decyzje wobec duchownego. Wcześniej nie mieliśmy żadnych zgłoszeń o tym zajściu ani uwag z Makowa co do pracy księdza. Przepraszamy za to, co się stało. Taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć. – napisała dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowa Kurii Diecezjalnej Płockiej.

O sprawie powiadomione zostało Mazowieckie Kuratorium Oświaty, które już zapowiedziało w najbliższych dniach swoją kontrolę. Interwencje zapowiedział również Rzecznik Praw Dziecka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.