Kupujesz przez internet? Bądź ostrożny! Ciechanowianka straciła prawie 7 tysięcy

Zakupy dokonywane za pośrednictwem Internetu są bardzo wygodne i bardzo popularne. Niestety anonimowość, z którą spotykamy się w sieci wykorzystują także oszuści. Zamówienie kostki brukowej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie skończyło się dla 30-letniej ciechanowianki utratą prawie 7 tys. złotych. W ten sam sposób pieniądze stracił 68-latek, który kupił w sieci parasol ogrodowy.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 30-letnia ciechanowianka, która poinformowała, że została oszukana podczas zakupów w sieci. Na początku lipca kobieta znalazła na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie ogłoszenie z ofertą sprzedaży kostki brukowej. Zdecydowana na zakup 30-latka wpłaciła całą kwotę na wskazany rachunek bankowy. Sprzedawca zwlekał z wysyłką towaru tłumacząc się problemami, które pojawiły się po stronie producenta kostki. Po jakimś czasie kontakt ze sprzedającym się urwał. Pokrzywdzona do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Straciła w ten sposób prawie 7 tys. złotych.

W ten sam sposób oszukany został 68-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna postanowił kupić parasol ogrodowy, który znalazł na portalu ogłoszeniowym w Internecie i w tym celu również wpłacił całą kwotę na wskazany rachunek bankowy. Po kilku dniach zaniepokojony 68-latek próbował nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Niestety sprzedawca nie odpowiadał na wiadomości, a ogłoszenie zniknęło z sieci. Mężczyzna stracił prawie 170 zł.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.