Włamywali się do aut i kradli je na części. Podejrzani trafili do aresztu

Po cztery zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP, którym wsparcia udzielili koledzy z Komendy Rejonowej Policji na Pradze Południe. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora nadzorującego sprawę i tymczasowo aresztował 28 i 29-latka na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową nie ustają w zwalczaniu grup zajmujących się kradzieżami aut na terenie Warszawy i okolic. W ostatnim czasie swoim zainteresowaniem objęli grupę przestępczą, której członkowie poprzez włamanie kradli samochody, następnie demontowali je, a pozyskane w ten sposób części i podzespoły sprzedawali.

Do członków grupy doprowadziła ich kradzież z włamaniem samochodu marki KIA EV6 z parkingu przy ul. Słomińskiego w Warszawie. Analiza zdarzeń wykonana przez policjantów samochodówki pozwoliła im na wytypowanie osób podejrzanych o kradzież wspomnianego pojazdu marki kia. Okazało się, że mogli jej dokonać znani wcześniej policjantom złodzieje samochodowi. Dalsze ustalenia wskazywały, że podejrzewani 28 i 29-latek stoją również za kradzieżami innych samochodów, które na przestrzeni ostatniego miesiąca zostały skradzione z ulic Warszawy: KII Proceed oraz dwóch pojazdów marki Hyunday Ioniq.

Skradzione powyżej samochody trafiały do dziupli w Woli Rasztowskiej, gdzie były demontowane na części. To właśnie na posesji w Woli Rasztowskiej policjanci stołecznej samochodówki wspólnie z kolegami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową z Komendy Rejonowej Policji z Pragi Południe zatrzymali podejrzewanych mężczyzn. 28 i 29-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa – Żoliborz usłyszeli po cztery zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów i na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Żoliborz w Warszawie.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.