Mając 4 promile kierował Hondą

Policjanci zatrzymali 47-letniego pijanego kierowcę hondy. Mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zatrzymał na środku drogi w Kucicach (gm. Dzierzążnia)

Wczoraj po południu policjanci z płońskiej patrolówki w czasie dojazdu na interwencję, w miejscowości Kucice gm. Dzierzążnia zauważyli osobową hondę, która nagle zatrzymała się na środku drogi. Z auta od strony kierowcy wysiadł mężczyzna, który bardzo chwiał się na nogach. Próbował on wsiąść do samochodu z powrotem, ale na siedzenie pasażera. Mężczyzną okazał się być 47-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Kontakt z nim był bardzo utrudniony, gdyż mężczyzna będący pod wyraźnym wpływem alkoholu miał problem z wysławianiem się. Przyznał, że pił alkohol w postaci wódki i piwa ale twierdził, że było to około godz. 9:00. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że pijany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

47-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia, bardzo wysoka kara grzywny i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.