Małkińscy i nurscy policjanci zatrzymali 5 osób w związku z kradzieżą paliwa

Współpraca małkińskich i nurskich policjantów zaowocowała zatrzymaniem aż 5 osób podejrzanych o kradzież oleju napędowego z maszyn budowlanych m.in koparek. Wartość strat właściciel oszacował na 1000zł. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty.

W czwartek (7.09) przed godz. 2 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży paliwa z koparki zaparkowanej na ternie gminy Nur. Na miejsce pilnie pojechali małkińscy policjanci, tam ustalili, że sprawcy zostali spłoszeni, ale jednemu z nich 20-latkowi nie udało się uciec autem, został on ujęty przez mieszkańców pobliskich domów, a następnie przekazany mundurowym. Ustaleniem okoliczności przestępstwa i sprawców zajęli się nurscy oraz małkińscy policjanci. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli m.in. kanistry, z których część była wypełniona paliwem. Efektem ciężkiej pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie jeszcze tego samego dnia czterech sprawców (trzech w wieku 20 lat i 25-latka) mieszkańców powiatu ostrowskiego. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnych aresztów. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów kradzieży.

Teraz o ich mężczyzn zdecyduje sąd, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.