Marokańczyk bez dokumentów zatrzymany w Warszawie

1 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie w wyniku kontroli legalności pobytu zatrzymali podającego się za obywatela Maroko 24-letniego mężczyznę.

Cudzoziemiec w chwili kontroli nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości oraz pobytowych zezwalających mu na legalny pobyt na terenie naszego kraju. Po sprawdzeniu w dostępnych systemach teleinformatycznych Straży Granicznej, dane cudzoziemca nie figurowały, co wskazywało na to, że mężczyzna dostał się do Polski nielegalnie. Rozpytany przez funkcjonariuszy o okoliczności przyjazdu do Polski oświadczył, że przekroczył granicę ukryty w samochodzie jadąc od strony Węgier. Stwierdził również, że swój paszport utracił w trakcie podróży.

Cudzoziemiec został zatrzymany, bowiem zachodzą okoliczności uzasadniające wydanie decyzji o zobowiązaniu go do powrotu, gdyż przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu na to terytorium i pobytu na nim, jeżeli wiza lub inny dokument są lub były wymagane oraz przekroczył granicę wbrew przepisom prawa.

Tego samego dnia, komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wszczął postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej Marokańczyka do powrotu bez wskazania określonego terminu oraz orzekł o zakazie wjazdu na terytorium RP i państw obszaru strefy Schengen na okres 1 roku. Ponadto dzisiaj wystąpi do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy V Wydział Karny o umieszczenie mężczyzny w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.