Medale i odznaczenia w Komendzie Stołecznej Policji

Medale „Za długoletnią służbę” oraz odznaki „Zasłużony policjant” przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrało 31 policjantów i pracowników Komendy Stołecznej Policji, jak również komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego. Uroczysta dekoracja wyróżnionych przez Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dzierżaka odbyła się w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji.

24 medale „Za długoletnią służbę” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, 6 odznak w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego oraz jeden medal za Zasługi dla Policji odebrali dziś policjanci i pracownicy cywilni Komendy Stołecznej Policji oraz komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego. Uroczysty apel, podczas którego Komendant Stołeczny nadinsp. Paweł Dzierżak wyróżnił 31 policjantów i pracowników Policji odbył się w Białej Sali. Na piersiach wyróżnionych znalazły się odznaczenia w trzech barwach złotej, srebrnej oraz brązowej.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak podziękował wyróżnionym za trud włożony w wykonywanie codziennych obowiązków – chciałbym, aby te medale dumnie nosiły się na Waszych piersiach, abyście mieli świadomość tego, że jest to forma szczególnego uznania, również ze strony państwa polskiego, które w ten sposób honoruje swoich obywateli za szczególne zasługi.

Komendant nadinsp. Paweł Dzierżak pogratulował odznaczonym policjantom i pracownikom i życzył zgromadzonym w Białej Sali wszelkiej pomyślności, nie tylko zawodowej, ale i osobistej.

Tekst: Edyta Adamus
Foto: Daniel Niezdropa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.