W wynajmowanym mieszkaniu 16-latek handlował narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Podczas kontroli znaleźli u młodego mężczyzny susz roślinny, mefedron i wagę elektroniczną. Materiały z przeprowadzonych czynności zostały przekazane do Sądu Rodzinnego. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu, policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego operacyjnie zdobyli informacje wskazujące, że 16-letni mieszkaniec stolicy prowadzi handel narkotykami wśród nieletnich, a chodziło tu głównie o marihuanę i mefedron.

Stróże prawa postanowili sprawdzić mieszkanie, w którym miał znajdować się nieletni. W lokalu oprócz 16-latka przebywało czterech jego rówieśników. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła leżąca na stole waga elektroniczna oraz woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz kryształków białej substancji. Przedmioty te uzasadniały przypuszczenie, że nieletni usiłował wprowadzić je do obrotu. Zastane osoby nie kryły zdziwienia nagłą obecnością stróżów prawa.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nieletniego, policjanci znaleźli w sumie kilka porcji marihuany i mefedronu. Nastolatek oświadczył, że narkotyki są jego własnością, a mieszkanie wynajął na jedną dobę przez portal ogłoszeniowy.

W toku kolejnych policyjnych czynności funkcjonariusze z wydziału do spraw nieletnich i patologii zgromadzili materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 16-latek dopuścił się czynu karalnego związanego z przestępczością narkotykową. Nieletni sprawca czynu karalnego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o jego dalszym losie. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rodziców o baczne obserwowanie swoich pociech.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.