Mężczyzna uratowany z nurtu Wisły

Policjanci Komisariatu Rzecznego Policji wyciągnęli z wody mężczyznę. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazał informacje dyżurnemu jednostki o osobie w rzece. Szybkie działanie policjantów oraz doświadczenie pracy na wodzie przyniosło oczekiwany efekt. Mężczyzna został podjęty na pokład łodzi policyjnej.

Około godziny 12:15 w poniedziałek dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji otrzymał informację o mężczyźnie w wodzie poniżej mostu Gdańskiego. Była to jednak informacja do potwierdzenia, ponieważ osoba zgłaszająca nie była pewna co dokładnie widziała. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policyjny w składzie sierż. sztab. Piotr Malinowski i sierż. sztab. Krzysztof Szczepaniak. Z początku patrol dokonujący sprawdzenia rejonu przy Moście Gdańskim nie potwierdził informacji o osobie w nurcie rzeki. Jednak doświadczenie funkcjonariuszy kazało szukać dalej. Po kilku minutach patrol wodny zauważył poniżej Mostu Gdańskiego mężczyznę niesionego nurtem rzeki.

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji ratunkowej, wyciągnęli z wody skrajnie wyczerpanego, co chwilę zanurzającego się pod wodą trzydziestoparolatka. Wodniacy od razu zadbali o komfort termiczny osoby i udzielili pomocy przedmedycznej. Na brzegu policjanci wspólnie z Państwową Strażą Pożarną czuwali nad czynnościami życiowymi mężczyzny, po czym przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.

sierż. sztab. Aleksandra Wasiak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.