Mieszkanie służyło do nielegalnej produkcji papierosów

Trwające kilka miesięcy ustalenia operacyjne policjantów z wydziału do walki przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli doprowadziły do zatrzymania trzech osób w sprawie nielegalnej produkcji papierosów oraz paserstwa akcyzowego. Policjanci zabezpieczyli maszyny oraz urządzenia do pakowania papierosów, ponad 68 kilogramów tytoniu i ponad 5600 sztuk papierosów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty karne.

Rankiem kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli prowadzili obserwację na warszawskim Bemowie. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że kobieta w wieku 33 lat i mężczyzna w wieku 43 lat zajmują się od dłuższego czasu produkcją papierosów bez polskich znaków akcyzy. W momencie, kiedy osoby te pojawiły się przy zaparkowanym pojeździe z którego wyjęli kartony i skierowali się do lokalu usytuowanego w bloku mieszkalnym wielorodzinnym, operacyjni podjęli wobec nich czynności i dokonali zatrzymania. W kartonach były opakowania na papierosy, gilzy oraz tytoń. Wraz z nimi udali się do mieszkaniu, gdzie odbywała się nielegalna produkcja papierosów. Policjanci przeszukali lokal w którym znajdowały się cztery maszyny do produkcji papierosów oraz urządzenie do ich pakowania. Na podłodze były porozrzucane resztki papierosów, tytoń i pudełka. W mieszkaniu zastali kobietę w wieku 66 lat, która pakowała papierosy w pudełka. Ona również została zatrzymana.

Policjanci przeszukali pojazdy należące do tych osób, w których ujawnili tytoń, rolkę folii aluminiowej oraz pudełka do papierosów. W innym mieszkaniu należącym do jednej z zatrzymanych osób policjanci ujawnili także pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone, tam również znajdowały się pudełka do papierosów. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 68 kilogramów tytoniu, ponad 5600 sztuk papierosów, cztery maszyny do ich produkcji, gilzy i pudełka do pakowania papierosów.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do wolskiej komendy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty karne. Podejrzana w wieku 66 lat odpowie za pomocnictwo w produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast dwie pozostałe osoby usłyszały dwa zarzuty karne działania wspólnie i w porozumieniu dotyczące produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy, czym narazili Skarb Państwa na straty wynoszące łącznie prawie 48 tysięcy złotych oraz paserstwa akcyzowego czyniąc sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu. Może im grozić za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.