Młodzież poznaje pracę w mundurze

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie – Grochowie byli gośćmi w LI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z możliwościami jakie daje zatrudnienie w Służbie Więziennej oraz oczekiwaniami i specyfiką pracy na stanowisku funkcjonariusza Służby Więziennej. Przybliżenie specyfiki służby oraz codziennych obowiązków funkcjonariuszy stanowi praktyczną formę zapoznania młodych ludzi z możliwościami jakie oferuje nowoczesna Służba Więzienna. Ideą towarzyszącą podejmowanym przez funkcjonariuszy SW przedsięwzięciom jest otwarta komunikacja zewnętrzna. Formacja informuje, motywuje i edukuje zarówno młodzież szkół średnich jak i wyższych. Inicjowanie działań promujących zatrudnienie w tej trudnej lecz ciekawej pracy najskuteczniej odbywa się poprzez przekazywanie wiedzy ustami i przykładem doświadczonych praktyków.

Funkcjonariusze grochowskiego aresztu, w podejmowanych tego typu prewencyjno-dydaktycznych inicjatywach, każdorazowo wskazują młodym odbiorcom na zagrożenia wynikające z szeroko rozumianego zjawiska przestępczości i demoralizacji wśród osób nieletnich.

Tekst: por. Ewa Smolińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.