Na kradzieże z włamaniem wybrali się w okolice Ełku i Augustowa

Stołeczni kryminalni zadziałali błyskawicznie po informacji, jaką ustalili drogą operacyjną, dotyczącej trzech mężczyzn w wieku 22-33 lat, którzy w okolicach Ełku planują dokonać kradzieży z włamaniem do mieszkań. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga usłyszeli zarzuty dokonania czterech kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ręce stołecznych kryminalnych wpadli trzej mężczyźni, którzy zaplanowali, a następnie zrealizowali swój zamiar i włamali się do kilku mieszkań w okolicach Ełku i Augustowa. Wcześniej policjanci operacyjnie ustalili, że zatrzymani z Warszawy planują VW Passatem udać się w okolice Ełku i tam dokonać kradzieży z włamaniem do mieszkań. W związku z tym podejrzewani zostali objęci obserwacją. Kiedy wyruszyli z Warszawy, w ślad za nimi ruszyli też policjanci.

Po nocy spędzonej w jednym z hoteli w Ełku udali się podejrzewani udali się do miejscowości Kalinów i tam włamali się do dwóch mieszkań, a następnie przemieścili się w okolice Augustowa i tam również włamali się do dwóch mieszkań. Kiedy zamierzali włamać się do kolejnego, zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy zatrzymanych pieniądze i biżuterię pochodzącą z kradzieży z do mieszkań oraz narzędzia, które posłużyły mężczyznom do wyłamywania zamków w drzwiach. Kolejne łupy: pieniądze i biżuteria zostały zabezpieczone w samochodzie, którym poruszali się podejrzani.

Po wykonaniu czynności na miejscu, policjanci przewieźli zatrzymanych do Komendy Stołecznej Policji. Przeszukali też mieszkania podejrzanych, w których znaleźli i zabezpieczyli zegarki, biżuterię i telefony komórkowe.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe przedstawił zatrzymanym zarzuty dokonania czterech kradzieży z włamaniem do mieszkań, a sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, zachodzi podejrzenie, że mężczyźni mogli dopuścić się podobnych przestępstw w innych rejonach kraju. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe.

Apelujemy! W okresie Wszystkich Świętych, kiedy włamywacze nie robią sobie wolnego, zwróćmy uwagę na nieznane osoby znajdujące się w pobliżu miejsc naszego zamieszkania i obserwujące posesje. W razie jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy Policję.

Tekst: Edyta Adamus
Film i foto: sierż. szt. Gabriela Putyra

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.