Napadli i pobili, aby zabrać koszulkę i szalik kibicowi innej drużyny

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 4 osoby podejrzane o rozbój. Napastnicy brutalnie zaatakowali kibica drużyny przeciwnej, zdarli z niego koszulkę i zabrali mu szalik. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Decyzją sądu trzech z czterech mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. Wszystkim za popełnione przestępstwo grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta po meczu piłkarskim Szachtara Donieck z Celticiem Glasgow. Czterech mężczyzn w wieku od 19 do 23 sympatyzujących z innym klubem zaatakowało i brutalnie pobiło wracającego z meczu 36-latka. Napastnicy podbiegli do pokrzywdzonego, rzucili się na niego, zaczęli go kopać, szarpać i uderzać pięściami, po czym zdarli z niego klubową koszulkę, zabrali szalik i uciekli. Ofiara z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafiła do szpitala.

Natychmiastowa reakcja śródmiejskich wywiadowców oraz późniejsze czynności operacyjne policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, doprowadziły do zatrzymania wszystkich osób podejrzanych o to przestępstwo. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące trzech z czterech zatrzymanych mężczyzn. Za rozbój kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.