Napadli na przechodnia i skradli mu plecak

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Woli zostali oni zatrzymani zaraz po zdarzeniu. Z informacji wynika, że obaj zaczepili na ulicy pokrzywdzonego, zaatakowali go popychając, a następnie kopiąc. Kiedy pokrzywdzony przewrócił się zabrali mu plecak z laptopem. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się dynamicznie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Pokrzywdzony szedł ulicą do pracy. Zauważył jak z naprzeciwka idzie dwóch mężczyzn. Jeden z nich szedł prosto w jego kierunku. Kiedy go mijał, popchnął go barkiem i próbował zadać cios. Pokrzywdzony bronił się, w końcu przewrócił się na ziemię. Wykorzystał to drugi z napastników i zaatakował pokrzywdzonego kopiąc go w rękę. Po chwili zabrał plecak z laptopem i innymi rzeczami. Obaj napastnicy od razu uciekli.

Po chwili na miejsce przyjechała Policja. Patrole policyjne udały się w poszukiwaniu sprawców. Policjanci dosłownie „deptali” im po piętach. Na terenie Śródmieścia spostrzegli mężczyzn, ich wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. Mężczyźni w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Jeden z nich miał na plecach plecak pokrzywdzonego. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, tłumaczyli, że nie wiedzą o co chodzi i nic nie zrobili.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przeprowadzili oględziny. Podejrzani zostali doprowadzeni do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.