czwartek, 08 grudnia 2022

Napadli na przechodnia i skradli mu plecak

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Woli zostali oni zatrzymani zaraz po zdarzeniu. Z informacji wynika, że obaj zaczepili na ulicy pokrzywdzonego, zaatakowali go popychając, a następnie kopiąc. Kiedy pokrzywdzony przewrócił się zabrali mu plecak z laptopem. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się dynamicznie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Pokrzywdzony szedł ulicą do pracy. Zauważył jak z naprzeciwka idzie dwóch mężczyzn. Jeden z nich szedł prosto w jego kierunku. Kiedy go mijał, popchnął go barkiem i próbował zadać cios. Pokrzywdzony bronił się, w końcu przewrócił się na ziemię. Wykorzystał to drugi z napastników i zaatakował pokrzywdzonego kopiąc go w rękę. Po chwili zabrał plecak z laptopem i innymi rzeczami. Obaj napastnicy od razu uciekli.

Po chwili na miejsce przyjechała Policja. Patrole policyjne udały się w poszukiwaniu sprawców. Policjanci dosłownie „deptali” im po piętach. Na terenie Śródmieścia spostrzegli mężczyzn, ich wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. Mężczyźni w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Jeden z nich miał na plecach plecak pokrzywdzonego. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, tłumaczyli, że nie wiedzą o co chodzi i nic nie zrobili.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przeprowadzili oględziny. Podejrzani zostali doprowadzeni do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska


Zobacz również