Narkotykowa realizacja kryminalnych z Białołęki

Dwie osoby zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Białołęka podczas prowadzonych ostatnio działań, ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Operacyjni zabezpieczyli ponad 50 gramów mefedronu, do posiadania którego przyznał się 27-latek. To właśnie on w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ usłyszał zarzut w prowadzonym śledztwie i został objęty policyjnym dozorem. Może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy operacyjni z komisariatu na Białołęce ustalili, że na terenie dzielnicy ma pojawić się mężczyzna z narkotykami, od razu zaplanowali działania, by go zatrzymać. W rejonie ulicy Maciejewskiego zauważyli pojazd, którym miał poruszać się mężczyzna. Wewnątrz siedziały dwie osoby. Pasażer odpowiadał rysopisowi osoby, którą szukali. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu, kryminalni podjęli interwencję. Ten, na ich widok próbował ukryć się w hyundaiu. Policjanci wydostali go na zewnątrz. Zarówno 27-latek, jak i towarzysząca mu 39-letnia kobieta byli zdenerwowani spotkaniem z kryminalnymi. Policjanci bardzo szybko przekonali się, jaki był tego powód. W trakcie kontroli, znaleźli przy mężczyźnie cztery torebeczki z białym i szarym proszkiem.

Żadne z nich nie chciało wyjaśnić, w jakim celu pojawili się pod wskazanym adresem. Oboje zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności policjanci przeprowadzili przeszukania w ich miejscach zamieszkania. W lokalu 27-latka operacyjni nie znaleźli żadnych nielegalnych środków. Następnie skontrolowali mieszkanie 39-latki znajdujące się na warszawskiej Ochocie, w którym mieszkała z młodszym partnerem. Tam, na stole w kuchni operacyjni znaleźli kolejne porcje narkotyków schowane w plastikowym pojemniku, przezroczystych torebkach i folii aluminiowej oraz wagę apteczną. Jak ustalili, wszystko to miało należeć do 27-latka.

Badania wykonane przez policyjnego technika wykazały, że zabezpieczona substancja to mefedron. Mundurowi doprowadzili 27-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut. Za posiadanie znacznej ilości mefedronu może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na czas prowadzonego śledztwa, mężczyzna decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.