Narkotykowe zatrzymania w Mińsku Mazowieckim

Kryminalni z mińskiej komendy zatrzymali kilka dni temu na terenie jednej z posesji w Mińsku Mazowieckim, 5 osób w wieku od 27 do 36 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 gramów różnego rodzaju substancji odurzających i krzewy konopii. W wyniku intensywnej pracy śledczych, zarzuty karne usłyszeli wszyscy zatrzymani. Wobec dwóch osób miński sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania, dwóch innych objął policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy przeprowadzili na terenie jednej z posesji w Mińsku Mazowieckim akcję, podczas której zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki o łącznej wadze prawie 800 gramów i krzewy konopii. Wśród zabezpieczonych substancji znalazły się amfetamina – niemal 400 gramów, mefedron – ponad 140 gramów i marihuana ponad 240 gramów. Kryminalni zatrzymali na miejscu 5 osób wieku od 27 do 36 lat z Mińska Mazowieckiego i gminy Mińsk Mazowiecki, które trafiły do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić 27-letniemu mężczyźnie i 36-letniej kobiecie zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i ich udzielania. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim ta dwójka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za te popełnione przestępstwa podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwóch kolejnych zatrzymanych usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, jeden z nich 31-latek został objęty policyjnym dozorem.

W ramach wykonywanych czynności procesowych śledczy ustalili, że zatrzymany 33-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego podejrzany jest o kradzież na początku maja b.r., paliwa z autokaru SETRA w jednej z miejscowości w gminie Mińsk Mazowiecki. 31-latek usłyszał już zarzuty karne i także został objęty policyjnym dozorem.

Ponadto jak się okazało zatrzymana 36-letnia kobieta, była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim w celu doprowadzenia do zakładu karnego gdzie ma odbywać karę roku i jednego miesiąca pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

podkom. Marcin Zagórski


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.