Nastolatek strzelał z broni pneumatycznej. Uszkodził wiatę przystanku

Przed sądem dla nieletnich odpowie 15-latek, który strzelając z wiatrówki uszkodził wiatę przystankową. Straty, które spowodował oszacowano na blisko 1300 zł. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której strzelał oraz naboje.

Płońscy policjanci przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu wiaty przystankowej w Żukowie-Wawrzonkach (gm. Raciąż). Sprawca wybił w wiacie hartowaną szybę, powodując straty w wysokości blisko 1300 zł na szkodę gminy. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z raciąskiego komisariatu. Dzielnicowy, którego rejon służbowy obejmuje miejscowość Żukowo-Wawrzonki szybko ustalił osobę, mogącą dokonać uszkodzenia. Okazało się, że sprawcą jest 15-latek mieszkający w Płońsku.

W czasie przesłuchania nastolatka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przyznał się on do uszkodzenia wiaty. Wyjaśnił, że szyby wybił strzelając w nią z wiatrówki, którą pożyczył od swojej siostry. Jak twierdził, chciał tylko sprawdzić, jaką moc ma pistolet. Przyznał też, że nie było to jedyne miejsce, gdzie strzelał. Wkrótce sprawa 15-latka przekazana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płońsku. To sąd zadecyduje o wymiarze kary dla nastolatka.

Nie trudno sobie wyobrazić, że nieodpowiedzialne zachowanie sprawcy mogło doprowadzić do większego nieszczęścia niż straty w mieniu. Choć siła rażenia broni pneumatycznej jest mniejsza niż broni palnej, może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia osób, które przez przypadek znajdą się na linii strzału oddanego z wiatrówki gazowej.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.