Nastolatki odpowiedzą za kradzieże min. myszy czy pierścionków

Dwie koleżanki przebywające w Pogotowiu Opiekuńczym odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za kradzież mienia. Uwagę pracowników Pogotowia zwróciły rzeczy, w posiadaniu których były nastolatki, a których wcześniej nie miały. Szczególną uwagę zwróciła mysz hodowlana wraz z klatką i pożywieniem. 14-latkę i 16-latkę zatrzymali policjanci z Żoliborza. Obie nastolatki już zostały przesłuchane.

Kilka dni temu policjanci z Żoliborza zatrzymali dwie nastolatki przebywające w Pogotowiu Opiekuńczym. Uwagę pracowników Pogotowia zwróciły rzeczy, w posiadaniu których były nastolatki, a których wcześniej nie miały. U nastolatek zostało znalazionych kilka opakowań masy prukającej, pierścionki, łańcuszki i mysz wraz z klatką i pożywieniem. Po rozmowie z podopiecznymi była już pewność, że wszystkie te rzeczy zostały skradzione. Sprawa została zgłoszona na policję.

Dalsze czynności z 14-latką i 16-ltką wykonywali już policjanci z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Obie koleżanki już zostały przesłuchane i odpowiedzą teraz za kradzież cudzego mienia. Sprawa dwóch nastolatek będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.