Nie pomógł dozór, jest areszt dla 20-latka znęcającego się nad ojcem

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o znęcanie nad ojcem. Spędzi on w areszcie najbliższe dwa miesiące. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec agresora surowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec listopada ciechanowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o przemocy domowej. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że 20-letni ciechanowianin będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe z ojcem. Wyzywał go słowami wulgarnymi, krytykował, poniżał, uderzał pięściami w twarz i kopał. Mundurowi zatrzymali agresora. Prokurator zastosował wobec 20-latka dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym.

Niestety podejrzany nie zastosował się do zakazów i w dalszym ciągu nachodził ojca. 20-latek został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Prokurator zawnioskował do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy w swojej formie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt. Teraz najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.