Nie warto żartować na lotnisku

Długo oczekiwany urlop, wyjazd na wakacje, dopisuje humor bo przecież niedługo będziemy moczyć nogi w morzu na słonecznej Ibizie. Nie tak szybko, wystarczył jeden głupi żart. To już kolejna taka sytuacja w przeciągu kilku dni.

Właśnie tak zażartował sobie podczas odprawy biletowo-bagażowej na warszawskim Lotnisku Chopina 46-letni obywatel RP mający odlecieć na Ibizę. Mężczyzna oświadczył pracownikom obsługi rejsu, że ma w bagażu granat. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, którzy pouczyli podróżnego o konieczności wykonywania ich poleceń.

Pasażer został odizolowany od pozostałych osób i wraz z bagażem sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów niebezpiecznych, których nie znaleziono. Podróżny potwierdził, że podał informacje o granacie w swoim bagażu i poinformował, że był to żart. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Decyzją kapitana statku powietrznego pasażer został wycofany z rejsu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.