Podejrzewani o włamanie do domu zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Dzięki szybkiej i skutecznej akcji wyszkowskich policjantów trzech obcokrajowców zostało zatrzymanych i decyzją sądu tymczasowo aresztowanych. Obywatele Gruzji podejrzani są o kradzież włamaniem do domu oraz kradzieże sklepowe. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie o kradzieży włamaniem do jednego z domów oraz o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze ustalili rysopisy podejrzewanych mężczyzn, które trafiły do wszystkich patroli. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania mężczyzn oraz samochodu, którym się poruszali.

I tak w niespełna godzinę później policjanci zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn, którzy na widok policyjnych radiowozów wyraźnie byli zdenerwowani. Okazali się nimi być obywatele Gruzji (21,32 i 34 lata). Zostali oni przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowody w sprawach na podstawie, którego zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do domu oraz kradzieży sklepowej. Łupem złodziei padła biżuteria i alkohol. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

W czwartek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec obywateli Gruzji środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.