piątek, 07 października 2022

Niebezpiecznie „na światłach” w Dzierzążni.

W miniony weekend na drodze krajowej nr 10 w Dzierzążni, na skrzyżowaniu świetlnym doszło do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń. W sobotę dostawczy mercedes uderzył z lawetą przewożącą czołg, a w niedzielę wieczorem zderzyły się tam dwie osobówki. Policjanci apelują o większą ostrożność i rozwagę na drodze.

W minioną sobotę około godz. 6:00 na krajowej 10-ce w miejscowości Dzierzążnia na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do zderzenia dostawczego mercedesa z lawetą przewożącą czołg. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kolumna wojskowa składająca się z trzech pojazdów, w tym ciągnika siodłowego z naczepą niskopodłogową, na której znajdował się czołg, jechała „krajówką” w kierunku na Bydgoszcz. Na skrzyżowaniu 10-tki z drogą relacji Kucice-Baboszewo w bok lawety uderzył jadący od strony Kucic mercedes. W wyniku zdarzenia 23-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec Żyrardowa, z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. 64-letni kierowca Iveco nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Przez kilka godzin krajowa 10-tka na odcinku Ilinek-Góra (pow. płocki) była nieprzejezdna, a policjanci kierowali na objazdy. Aktualnie w płońskiej komendzie prowadzone jest postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Na tym samym skrzyżowaniu, w niedzielę kilkanaście minut przed godz. 22:00 doszło do zderzenia volkswagena z oplem. Z policyjnych ustaleń wynika, że 24-letni kierowca vw (pow. konecki, woj. świętokrzyskie), jadąc „dziesiątką” w kierunku Płońska nie zauważył na sygnalizatorze czerwonego światła nadawanego dla jego kierunku ruchu. Nas krzyżowaniu jego auto uderzyło w opla kierowanego przez 26-latka z pow. żyrardowskiego, jadącego w kierunku Kucic. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła żadnych obrażeń. 23-latka, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali wysokim mandatem i punktami karnymi.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również