Nierejestrowanie aktywności na wykresówkach

Kierowcy dwóch ciężarówek nie rejestrowali swojego czasu pracy, prędkości pojazdu i przebytej drogi na wykresówkach. Naruszenie przepisów prawa skutkujące konsekwencjami dla kierowców oraz przewoźników, stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na odcinku krajowej „sześćdziesiątki” w Glinojecku patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do standardowej kontroli dwie polskie ciężarówki. Wykonywano nimi krajowy przewóz drogowy rzeczy. W obu przypadkach, tuż po zatrzymaniu pojazdów okazało się, że kierowcy nie rejestrowali swojego czasu pracy, prędkości pojazdu oraz przebytej drogi na wykresówkach. Obaj kierowcy (obywatel Polski i Ukrainy) stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Funkcjonariusze ukarali ich również wysokimi mandatami karnymi. Za stwierdzone poważne naruszenie przepisów prawa konsekwencji finansowych mogą spodziewać się również pracodawcy kierowców. Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.