Nietrzeźwi nastolatkowie ukradli znak drogowy

Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi wkrótce sprawa 15 i 17-latka, którzy ukradli znak drogowy. Obaj nastolatkowie byli pijani. Funkcjonariusze przekazali ich rodzicom.

W czwartek około godz. 23:00 policjanci patrolujący ulice Płońska, na ul. Zduńskiej zauważyli dwóch nastolatków pijących piwo. Szli oni w kierunku ul. Płockiej, a jeden z nich w ręku niósł znak drogowy A-12b „zwężenie jezdni prawostronne”. W trakcie legitymowania okazało się, że to 15 i 17 latek, mieszkańcy gm. Płońsk. Obaj nastolatkowie zgodnie oświadczyli policjantom, że spotkali się towarzysko i chodzili sobie ulicami miasta. Niosący znak drogowy, młodszy z chłopaków, przyznał się do tego, że zabrał go z rejonu robót drogowych na ul. Wolności. Nie był jednak w stanie wyjaśnić dlaczego to zrobił.

Od obu młodzieńców czuć było alkohol, dlatego też funkcjonariusze przewieźli ich do płońskiej komendy i sprawdzeni na stan trzeźwości. 15-latek miał w organizmie ponad 1,1 promila, natomiast 17-latek ponad 1,3 promila. Pijanych nastolatków odebrali rodzice. Sprawa wkrótce zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.