Dokonał kradzieży markowych kremów i perfum

Kryminalni z Białołęki w ramach przeprowadzonych działań operacyjnych na terenie miejscowej galerii handlowej zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który był podejrzewany o szereg kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii. Materiał dowodowy, jakim dysponowali policjanci, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dwóch zarzutów dotyczących kradzieży mienia wartego ponad 10 tys. złotych. Za te przestępstwa sąd może skazać mężczyznę na karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci zatrzymali jego 37-letniego wspólnika. Mężczyzna również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Białołęka objęli obserwacją teren galerii handlowej przy ulicy Światowida. Z informacji, jakie uzyskali wynikało, że może tam przebywać mężczyzna, który w ostatnich dniach dokonał szeregu kradzieży markowych kosmetyków z drogerii.

Mężczyzna, na którego zwrócili uwagę odpowiadał rysopisowi osoby, której szukali. Ponadto miał on ze sobą dużą torbę na zakupy wyklejoną folią aluminiową. Operacyjni wiedzieli, że tak przygotowana torba była wykorzystywana przez złodziei do kradzieży, ponieważ uniemożliwiała uruchomienie bramek alarmowych.

Kryminalni wylegitymowali obywatela Gruzji. Następnie skontaktowali się z pracownikiem ochrony galerii, który potwierdził, że 40-latek przed trzema dniami dokonał kradzieży asortymentu drogerii wartego kilka tysięcy złotych. Gdy policjanci porównali jego wizerunek z tym zarejestrowanym przez kamery umieszczone w sklepie okazało się, że są ze sobą całkowicie zgodne.

Operacyjni zatrzymali obywatela Gruzji, a następnie przejechali z nim do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej, by sporządzić niezbędną dokumentację.

Przedstawiciel drogerii złożył zawiadomienie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego przeanalizowali zgromadzone w tej sprawie materiały, a następnie przesłuchali zatrzymanego. Dowody, jakimi dysponowali, pozwoliły na przedstawienie obywatelowi Gruzji dwóch zarzutów dotyczących kradzieży 16 markowych kremów i dwóch flakonów perfum o łącznej wartości ponad 10.000 złotych. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj, realizując czynności w tej sprawie, kryminalni zatrzymali 37-letniego wspólnika mężczyzny. On również poniesie odpowiedzialność karną za tę kradzież. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.