Nietrzeźwy kierował hulajnogą

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej komendy zatrzymali do kontroli mężczyznę poruszającego się po drodze hulajnogą elektryczną, który miał blisko 2 promila alkoholu w organizmie. O losie mężczyzny zdecyduje sąd, do którego funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym.

W miniony piątek, na pułtuskim Rynku policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali młodego mężczyznę, który poruszał się po drodze hulajnogą elektryczną. Jak się okazało 19-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Przypominamy o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, w których między innymi określono prawa i obowiązki osób korzystających z hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowymi przepisami urządzeniem tym poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.