Podsumowanie działań grupy Speed w powiecie ciechanowskim

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze w czerwcu skontrolowali 399 pojazdów, ujawnili 370 wykroczeń, z których aż 323 dotyczyło przekroczenia prędkości, zatrzymali 2 prawa jazdy i 17 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, na drogach powiatu ciechanowskiego działa policyjna grupa SPEED.

W czerwcu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali 399 pojazdów, ujawnili 370 wykroczeń. 323 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 1 kierujący przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 11 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 287 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 17 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 2 pijanych kierowców i 1 kierującego, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Przypominamy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa SPEED, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.