Nietrzeźwy kierujący próbował wręczyć policjantom łapówkę

Policjanci z makowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonania czynności służbowych zaproponował im łapówkę. 29-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (9.12) około godz. 9:40 policjanci makowskiej drogówki na terenie gminy Krasnosielc zatrzymali do kontroli drogowej audi. Okazało się, że auto powadził nietrzeźwy mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy 29-latek zaproponował mundurowym po 1 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za usiłowanie wręczenia policjantom korzyści majątkowej 29-letni mieszkaniec pow. makowskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.