Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy w Strubinach

Pijany 51-latek dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca gm. Nowe Miasto trafił w ręce policjantów. Badanie wykazało w organizmie kierowcy kii ponad 1,7 promila. Teraz odpowie on za przestępstwo.

Dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Strubiny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy jechał od trony miejscowości Strachowo, jego uwagę zwróciła poruszająca się w przeciwnym kierunku kia. Pojazd jechał slalomem i w pewnym momencie mało brakowało, a doszło by do czołowego zderzenia z jego autem. Mieszkaniec gm. Nowe Miasto zawrócił i zmusił kierowcę kii do zatrzymania, a po wyczuciu od niego alkoholu, wezwał policję.

Pijanym kierowcą okazał się być 51-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Miał on w organizmie ponad 1,76 promila. Razem z nim podróżował równie pijany pasażer. W trakcie interwencji policjanci zauważyli, że 51-latek coś wyrzucił na drogę. Byłą to foliowa torebka z białą, krystaliczną substancją, którą funkcjonariusze zabezpieczyli. Zostanie ona przekazana do badań. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnej celi, a auto, którym kierował, na strzeżony parking.

Osobom, które decydują się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara nawet 2 lat więzienia. W zależności od wyników badań laboratoryjnych, 51-latek może również odpowiadać za posiadanie narkotyków.

Reakcja czujnego mieszkańca gm. Nowe Miasto zasługuje na uznanie. Nie bójmy się reagować w takich przypadkach i wzywać policję.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.