Nietrzeźwy motocyklista nie zatrzymał się do kontroli

Do 5 lat więzienia grozić może mężczyźnie, który będąc pijanym kierował motocyklem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał też kasku, a motocykl, którym się poruszał, nie miał założonych tablic rejestracyjnych i nie był dopuszczony do ruchu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Pilawa podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnieniu szeregu wykroczeń.

Podczas patrolowania gminy pilawscy policjanci zauważyli kierującego motocyklem crossowym bez wymaganego kasku. Jednoślad był bez tablic rejestracyjnych. Motocyklista na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Motocyklista skręcił do pobliskiego lasu, gdzie porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo.

Mundurowi natychmiast podjęli pościg za mężczyzną. Po chwili został zatrzymany. Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Pilawa, od którego w trakcie rozmowy policjanci wyczuli intensywny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila w jego organizmie.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za popełnione czyny grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.