sobota, 31 lipca 2021

Niszczyli na mieście zaparkowane pojazdy

Trzech mężczyzn w wieku 19, 20 i 23 lat zatrzymali wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy

Trzech mężczyzn w wieku 19, 20 i 23 lat zatrzymali wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Zatrzymani rysowali karoserię, kopali i skakali po zaparkowanych pojazdach. Śledczy już postawili płocczanom zarzuty, za które grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

O dewastacji pięciu samochodów na różnych ulicach miasta funkcjonariuszy poinformowali mieszkańcy. Sprawcy uszkadzali zaparkowane pojazdy głównie rysując ich powłokę lakierniczą. W przypadku jednego z pojazdów skakali po jego dachu doprowadzając do licznych wgnieceń. Podczas jednej z interwencji zgłaszający przekazali policjantom rysopisy potencjalnych sprawców uszkodzenia samochodu na osiedlu Kolegialna.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy od razu podjęli działania, aby jak najszybciej zatrzymać sprawców. Krok po kroku mundurowi ustalali szczegóły wszystkich zgłoszeń i już wczoraj zatrzymali trzech mieszkańców Płocka podejrzewanych o dewastacje pięciu samochodów.

19, 20 i 23 latek przyznali się do uszkodzeń pojazdów. Nie potrafili jednak racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Przyznali, że to alkohol mógł być przyczyną takich zachowań.

Płocczanom grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska


Nasi partnerzy