piątek, 07 października 2022

Nowe szatnie na krytej pływalni w Ciechanowie

Na krytej pływalni MOSiR przy ul. 17 Stycznia w Ciechanowie rozpoczęły się prace remontowe. Szatnie zostaną zmodernizowane. Zamontowane będą nowe, elektronicznie otwierane szafki. Miasto pozyskało na ten cel 200 tys. zł z budżetu samorządu Mazowsza. Remont jest prowadzony etapowo, aby cały czas można było korzystać z basenu.

W przebieralniach aktualnie remontowane są podłogi i ściany. Zużyte szafki zamykane na kluczyki już zdemontowano. Następnie w szatniach damskich, męskich, przebieralniach rodzinnych i szatniach ratowników zamontowanych zostanie 160 nowoczesnych, podwójnych szafek o wymiarach 35x45x152 cm z ławeczkami. Będą zamykane elektronicznie, a ich otwieranie będzie możliwe za pomocą czytników. Instalacja nowych, elektronicznych szafek wymagała wykonania okablowania, montażu magistrali komunikacyjnej, podłączenia i konfiguracji elektroniki. Prace zakończą się w ostatnich dniach listopada.

Aby zachować możliwość korzystania z pływalni przez członków klubów, uczniów i osoby pływające rekreacyjnie, remont jest prowadzony etapowo. Szatnie, w których aktualnie prowadzone są prace zostały oddzielone od strefy, z której korzystają użytkownicy basenu. Do dyspozycji mieszkańców są zarówno szatnia męska, jak i damska. W tej chwili dostępne są też przebieralnie rodzinne.

Jest to pierwszy remont przeprowadzony w strefie szatni od ponad 20 lat. Na realizację kolejnej już inwestycji na krytej pływalni miasto pozyskało środki finansowe w wysokości 200 tys. zł w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

Jesienią ubiegłego roku wyremontowano łazienki. Ratusz pozyskał na ten cel 90 tys. zł. ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Skuto stare płytki i tynki, na nową wymieniono instalację wodną pryszniców, wykonano hydroizolację, na ścianach i podłogach ułożono nowe płytki gresowe. Zamontowano też nowoczesne panele natryskowe oraz urządzenia sanitarne. Przeprowadzono też prace konserwacyjne: naprawiono wentylację, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne i odnowiono wybrane pomieszczenia.


Zobacz również