piątek, 07 października 2022

Poszukiwany listem gończym miał narkotyki w mieszkaniu

Kryminalni z pułtuskiej komendy zatrzymali 22-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwo narkotykowe. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 22-letniego kolegę mężczyzny. W mieszkaniu w którym przebywali mężczyźni policjanci znaleźli ponad 60 porcji różnych narkotyków. Dziś mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy na podstawie zdobytych informacji namierzyli i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Pułtusku wystawił list gończy w celu odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

W trakcie interwencji funkcjonariusze w mieszkaniu 22-latka znaleźli środki odurzające. Opinia biegłego wykazała, że zabezpieczony susz i proszek to blisko 40 porcji marihuany i 20 porcji amfetaminy. Poszukiwany mężczyzna i jego kolega zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 22-latek zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Wobec 22-letniego kolegi, prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Renata Soból


Zobacz również