Noworodek w legionowskim Oknie Życia

W piątek (22.05) chwilę po godzinie 1 w nocy w Oknie Życia przy ulicy Schabowskiego w Legionowie, pozostawiono noworodka. Siostry zakonne natychmiast wezwały karetkę Ratownictwa Medycznego, która zabrała dziecko do szpitala na badania.

Okna Życia są tak przystosowane, że dziecko tuż po włożeniu do łóżeczka znajdującego się w oknie otrzymuje pomoc i opiekę sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek z Gandino, które o fakcie otwarcia Okna Życia zawiadamia alarm.

Nocny noworodek dostał od sióstr tymczasowe imię Marysia. Po przewiezieniu do szpitala i badaniach, trafi do ośrodka adopcyjnego skąd w krótkim czasie powinno trafić do nowej rodziny. Co ważne, matka która pozostawia dziecko w oknie życia jest w pełni anonimowa i jej tożsamość nie jest ustalana przez służby.

Jest to pierwszy noworodek w historii otwartego w 2015 roku Okna Życia. W inicjatywę jego powstania zaangażowali się mieszkańcy wraz z parafią i zgromadzeniem Sióstr Urszulanek z Gandino.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.